شرکت آذران پلاست رسا

فروش ، طراحی و اجرای دیوارپوش ، کفپوش و سقف کاذب

چند نظریه ی رنگ که هر کس باید بداند

چند نظریه ی رنگ که هر کس باید بداند

طراحی دکوراسیون داخلی یک نوع سرگرمی ضروری است که به شما برای داشتن محیطی زیبا و چشم نواز کمک مینماید. یکی از اساسی ترین دانسته ها در این زمینه شناسایی رنگ ها و همچنین چگونگی ترکیب با یکدیگر میباشد. با دنبال کردن این مقاله شما با چندین مفهوم تئوری رنگ آشنا میشوید.

چگونه از چرخ رنگ استفاده کنید

چرخ رنگ احتمالا یکی از آن چیزهایی است که در دوران مدرسه آن را یاد گرفتند و به مرورزمان آن را از یاد نیز برده اید. با این حال یکی از آن انسته هایی که به شدت به آن برای طراحی دکوراسیون داخلی نیاز دارید همین چرخه رنگ میباشد. شما با نظاره کردن این سمپل میتوانید به راحتی رنگ های مکمل و متضاد را پیدا کنید و در دکوراسیون داخلی تان به کار گیرید.

تقسیم بندی رنگ

اگر بخواهیم رنگ ها را به سه گروه تقسیم بندی کنیم باید به سه گروه رنگ اصلی و فرعی و ثالث طبقه بندی نماییم. نوع قرار گیری رنگ ها در این گروه ها به صورت زیر درمیاید:

  1. رنگ های اصلی: قرمز، آبی و زرد. می توان از مخلوط کردن رنگ های دیگر ساخته نشد.
  2. رنگ های ثانویه: نارنجی، بنفش و سبز. می توان با مخلوط کردن رنگ های اصلی با هم ساخته شده است.
  3. رنگ های ثالث: شش سایه که می توان از ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه ساخته شد.

ترکیب با رنگ های خنثی

هنگامی که یک رنگ پایه را انتخاب کرده اید، انتخاب باقی رنگ ها در یک خانواده آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن رنگ را با یک رنگ خنثی ترکیب کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی، این به عنوان رنگ، سایه و تن شناخته میشود.

  • رنگ: عمل روشنایی رنگ با اضافه کردن رنگ سفید به آن.
  • سایه: عمل تاریک کردن رنگ با اضافه کردن رنگ سیاه.
  • تن: با اضافه کردن رنگ خاکستری.

درک دمای رنگ

حتما در مورد دمای رنگ مطالبی را شنیده و یا خوانده اید. قرمز، نارنجی و زرد اغلب به عنوان رنگ گرم توصیف می شود. آنها معمولا پر جنب و جوش هستند و به نظر میرسد احساس صمیمیت به فضا را به ارمغان بیاورند. در مقابل این چرخ رنگ ، رنگ های سرد وجود دارند که می توانند برای آرام کردن اتاق و احساس آرامش استفاده شوند.هنگام انتخاب درجه حرارت رنگ برای یک فضای، شما همچنین باید اندازه را در نظر بگیرید. با استفاده از یک رنگ گرم در یک اتاق کوچک میتوانید فضا را بسته تر نماید و عکس آن استفاده از رنگ های سرد در اتاق های بزرگ سردی خاصی به فضا میبخشد.

http://www.irandecorasion.com/fa/pages/231


برچسب ها: دکوراسیون داخلی , دکوراسیون داخلی خانه , دکوراسیون داخلی منزل , دکوراسیون منزل کوچک ، دکوراسیون داخلی پذیرایی , دکوراسیون داخلی منزل کوچک , دکوراسی ,

[ بازدید : 12 ] [ نظر شما : 1 2 3 4 5 6 ]

[ يکشنبه 25 آذر 1397 ] [ 20:12 ] [ آذران دکور ]

[ ]

ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]